Abstract:
Метою магістерського дослідження було здійснення аналізу можливостей віртуальних хімічних лабораторій та перевірка їх ефективності у якості засобу підтримки навчально-дослідницької діяльності учнів при вивченні теми «Розчини».
У першому розділі розкрито сутність поняття «навчально-дослідницька діяльність» та її структура, види й особливості навчально-дослідницької діяльності учнів з хімії при вивченні теми: «Розчини». У другому розділі описано основні методичні аспекти використання віртуальних хімічних лабораторій як засобу підтримки навчально-дослідницької діяльності учнів з хімії у темі «Розчини» й розглянуто віртуальні хімічні лабораторії (ВХЛ) як засіб підтримки навчання хімії.
В третьому розділі висвітлено практичний досвід організації підтримки навчально-дослідницької діяльності учнів з хімії при вивченні теми «Розчини» за допомогою віртуальних хімічних лабораторій. Практичною значущістю роботи є створення комплекту лабораторних робіт у віртуальних хімічних лабораторіях та впровадження його у навчальний процес шкіл, а також обґрунтування доцільності застосування ВХЛ при організації навчально-дослідницької роботи учнів під час різних за формою занять у реаліях сучасних навчальних закладів. Застосування ВХЛ паралельно із проведенням реальних експериментів є перспективним напрямком удосконалення навчального процесу з хімії.