Abstract:
В ході аналітичного огляду літератури та особистих досліджень з’ясовано сучасний стан фауни балки Кобильної, розглянуто проблеми її збереження та охорони, як частини типчаково-ковилового степу. Обгрунтовано актуальність дослідження території балки, висвітлено значення отриманих даних та перспективи їх застосування.
В результаті дослідження встановлено перебування 67 видів тварин серед яких 49 видів з 3-х класів безхребетних (багатоніжки - 2, павуки 3, комах – 44 особини), та хребетні 18 видів з 4 класів хребетних(земноводні-1, плазуни -3,птахи -10, ссавці-5). З них вісім видів занесені до 3-го видання Червоної книги України.
В результаті антропогенного впливу на природу балки сучасна площа типчаково-ковилового степу складає всього 0,8 % від загальної площі регіонального ландшафтного парку «Балка Кобильна».
Тому результати досліджень мають велике значення для відновлення природного потенціалу балки, поповнення бази даних для Червониг книг України і Дніпропетроскої області, для ведення Кадастру тваринного світу України, а також при вивченні шкільного курсу біології та біологічних дисциплін в університетах.