Abstract:
Проаналізовано з точки зору поетики густативів гастрономічні маркери у тексті роману Н. Сняданко «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма». Гастрономічний простір роману не тільки інформативно наснажує сюжет твору, а також підсилює гедоністичну цінність твору. Помічено, що часові площини роману так чи так вміщують описи способів поїдання страв персонажами, які виконують у романі характеристичні функції персонажів. Відзначені у романі такі групи густативної лексики: «глютонічні топоси», «інструментативи», низка лексем-номенів, уживаних на позначення учасників і власне суб’єктів, які пов’язанні не тільки з приготуванням їжі, але, в першу чергу, із процесом пригощання, кулінарні рецепти з розгорнутими рекомендаціями щодо способів їх реалізації в житті на кожен день.
Description:
1. Ніколенко В. Гастрономічні детермінанти суспільного життя: соціологічний вимір: дисерт. на здобуття науковго ступення доктора соціологічних наук: 22.00.01 – теорія та історія соціології / В. В. Ніколенко. – Дніпропетровськ, 2015. – 663 с.
2. Сняданко Н. Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма: роман // Н. Сняданко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 544 с.