Abstract:
Стаття присвячена дослідженню самовиховання фізичної культури студентів як складової частини професійного здоров'я молодих учителів у системі, їх подальшої педагогічної діяльності. Збереження професійного здоров’я молодого вчителя, його адаптації до сучасних умов освітніх процесів, залежить від якісного й системного виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих вправ, які входять у навчальні програми з фізичного виховання студентів у ВНЗ, що здатні підтримувати їхнє здоров'я в майбутньому. Збереження здоров’я вчителя за допомогою фізичного самовиховання в середній школі та в подальшій професійній діяльності можливе лише у процесі взаємодії вчителя фізичної культури з педагогічним колективом, де вчитель фізичної культури виступає як наставник і тренер своїх колег.
Description:
1. Кучерган, Є. В. (2016). Педагогічна ортобіотика. Кривий Ріг.
2. Проніков, О. К. (2012). Методична підготовка майбутніх учителів фізичної культури у вищих педагогічних навчальних закладах України у 1992-2010 рр. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, 100, 333-335.
3. Проніков, О. К. (2014). Теоретичні та методичні основи підготовки майбутніх учителів фізичної культури у вищих педагогічних навчальних закладах України (друга половина X X - початок XXI століття) (автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.01). Тернопіль.
4. Сущенко, Л. П. (2003). Теоретико-методологічні засади професійної підготовки майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах (автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.04). Київ.
5. Шиян, Б. М. (1996). Методика фізичного виховання школярів. Львів.
6. Шиян, Б. М. (1997). Теоретико-методичні основи підготовки вчителів фізичного виховання в педагогічних закладах (автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.04). Київ.