Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/0564/931
Назва: Організація розподілених обчислень засобами мобільних математичних середовищ
Автори: Семеріков, Сергій Олексійович
Шокалюк, Світлана Вікторівна
Ключові слова: розподілені обчислення
мобільні математичні середовища
ММС
ММС Sage
Sage
DSage
Дата публікації: гру-2009
Видавництво: Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка
Бібліографічний опис: Семеріков С. О. Організація розподілених обчислень засобами мобільних математичних середовищ / С. О. Семеріков, С. В. Шокалюк // Розвиток інтелектуальних умінь і творчих здібностей учнів та студентів у процесі навчання математики : матеріали Всеукраїнської науково-методичної конференції (3–4 грудня 2009 р., м. Суми). – Суми : Вид-во СумДПУ імені А.С. Макаренка, 2009. – С. 226–227.
Короткий огляд (реферат): Огляд існуючих розподілених систем показує, що, за рідкісними винятками, вони є вузькоспеціалізованими, призначеними для рішення одного завдання чи класу задач. Найкраще на метакомп’ютерах розв’язуються завдання пошукового й переборного характеру. При цьому обчислювальні вузли практично не взаємодіють під час розрахунку й основну частину роботи виконують незалежно один від одного. Проте головною проблемою для дослідника є не стільки вибір засобу мережного зв’язку, скільки ефективна реалізація обчислювальних алгоритмів. Одним з ефективних засобів для ефективної організації обчислень є системи комп’ютерної математики, проте їх пряме застосування у грід-комп’ютингу донедавна було досить обмежене. Усунення цього протиріччя шляхом об’єднання можливостей систем комп’ютерної математики та розподілених обчислень в єдиному динамічному мережному середовищі і визначає актуальність роботи. Головною перевагою застосування систем комп’ютерної математики є можливість проведення експериментальної роботи математиками без залучення програмістів. Виходячи з цього, постає актуальна проблема – надати засоби розподілених обчислень користувачам систем комп’ютерної математики. Однією з найбільш вдалих спроб зробити це є модуль Distributed Sage – частина вільно поширюваного ММС Sage. В процесі розв’язання поставленої проблеми ми виходили з того, що застосування ММС Sage для реалізації розподілених обчислень дозволить спростити метакомп’ютерні дослідження для непрограмуючих математиків за рахунок автоматизації процесу розрахунку, розподілу завдань та збирання статистики.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/931
ISBN: 978–966–698–144–1
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформатики та прикладної математикиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.