Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/479
Назва: Флюктуюча асиметрія листків берези повислої в умовах аеротехногенного забруднення Криворіжжя
Автори: Савосько, Василь Миколайович
Католыченко, Оксана Миколаївна
Ключові слова: Betula pendula Roth, биометрія листовой пластинки, корелляционно-регресионные связи
Дата публікації: 2014
Видавець: Питання біоіндикації та екології
Бібліографічний опис: Савосько В. М. Флюктуюча асиметрія листків берези повислої в умовах аеротехногенного забруднення Криворіжжя / В. М. Савосько, О. М. Католіченко // Питання біоіндикації та екології. – Запоріжжя, 2014. – Вип. 19, № 2.– С. 90-92.
Серія/номер: Вип. 19, № 2;
Короткий огляд (реферат): У зоні мінімального аеротехногенного забруднення Криворіжжя морфометричні параметри листової пластинки берези повислої знаходяться в межах значень, характерних для цього виду рослин в умовах природного ареалу. В зонах середнього та максимального забруднення атмосферного повітря виявлено зменшення значень цих морфометричних параметрів на 10–35 % по відношенню до першої зони. Інтегральний показник асиметрії листків берези повислої території з мінімальними рівнями аеротехногенного забруднення Криворіжжя відповідає умовній нормі (FA=0,035). В зоні середнього рівня забруднення він вказує на максимальний рівень впливу на березу повислу (FA=0,054). В зоні максимального забруднення атмосферного повітря цей показник свідчить про вкрай несприятливі умови (FA=0,081), а рослини перебувають у сильно пригніченому стані. Між значеннями флюктуюючої асиметрії листків берези повислої та рівнями аеротехногенного забруднення Криворіжжя виявлений статистично достовірний кореляційний зв'язок, який підтверджує наявність прямого та дуже сильного зв’язку (R=0,963–0,993). Тому ці показники є критеріями сталого розвитку рослинних організмів і можуть використовуватися в практичній діяльності (в якості важливої біоіндикаційної ознаки під час екологічних заходів). У подальших дослідженнях є сенс розширити перелік видів рослин індикаторів, залучивши до цього представників родів Липа та Тополя.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/479
Розташовується у зібраннях:Кафедра ботаніки та екології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Савосько 2014 Флюктуюча асиметрія береза.pdfОсновна стаття443,2 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.