Abstract:
У зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я і малорухливим способом життя школярів потрібно шукати нові методи заохочення до занять фізичної культури.
Використання цих методів на уроках з волейболу не є випадковим, так як волейбол – це один з найпопулярніших видів спорту, який отримав всесвітнє визнання. Багаточисленний інтерес до цього виду спорту пояснюється його доступністю, великим спектром емоцій, отриманих під час гри, і можливістю використовувати його для різних вікових груп. Дослідження ефективності застосування ігрового і змагального методів сприятиме підвищенню мотивації і інтересу до занять фізичними вправами. 1. Ігрова та змагальна діяльність, як форма і метод навчання школярів, є найбільш продуктивним напрямком у навчально-виховному процесі в сучасній методиці фізичного виховання. Ігровий і змагальний метод завжди приваблює і радує дитину.
2. Ігровий і змагальний методи використовуються в процесі фізичного виховання для комплексного вдосконалення фізичних якостей, тому що в ігровому і змагальному методі присутні сприятливі передумови для розвитку спритності, сили, швидкості, витривалості.
3. Ігровий і змагальний метод необов'язково повинні бути пов'язані з загальноприйнятими спортивними іграми, наприклад футболом, волейболом або рухливими іграми. Вони можуть бути застосовані на базі будь-яких фізичних вправ.
4. Ігровий і змагальний методи в силу всіх притаманних їм особливостей використовуються в процесі фізичного виховання не стільки для початкового навчання рухам або виборчого впливу на окремі фізичні здібності, скільки для комплексного вдосконалення рухової діяльності в ускладнених умовах.
Description:
1. Беляев А.В. Тренировка связующего игрока: Методическое пособие
/ А.В. Беляев. - М., 1997. - 28 с.
2. Берштейн Н. А. О ловкости и ее развитие /Н.А. Берштейн.- М.: Физ-
культура и спорт.- 1991. - 228 с.
3. Гуров А. Методика специальной подготовки волейболистов для
повышения их вестибулярной устойчивости /О.Гуров, П.К.Лисов,
И.А.Лисов // XXXII научная конференция студентов, аспирантов и
соискателей МГАФК: тезисы докладов. - Малаховка, 2008. -
Вып. 17. - С. 137-140.
4. Ковалев В.Д. Спортивные игры /В.Д. Ковалев.- М: Просвещение,
1988. - 310 с.
5. Холодов Ж.К. Теория и методика физического воспитания и спорта
/Ж.К. Холодов, В.С. Кузнецов М: Академия, 2003. - 480 с.