Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/0564/2197
Назва: Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології
Автори: Комарова, Олена Володимирівна
Ключові слова: принципи навчання
принципи формування системи знань з біології
старша школа
курс біології старшої школи
фундаменталізація навчання
Дата публікації: 2018
Видавництво: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України
Бібліографічний опис: Комарова О. В. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології / О. В. Комарова // Педагогічна освіта: теорія і практика : зб. наук. праць Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка / Інститут педагогіки НАПН України. – Кам’янець-Подільський, 2018. – Вип. 24 (1–2018) ; частина 1. – С. 324–329.
Короткий огляд (реферат): У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним елементом системи знань старшокласників, засобом фундаменталізації змісту сучасної біологічної освіти та ефективним засобом посилення аксіологічної та культурологічної спрямованості змісту біології в старшій школі. Схарактеризований авторський підхід до виділення принципів формування системи знань старшокласників із біології. Стверджується, що такими є принципи генералізації, діяльності, еволюціонізму, екологічності, міждисциплінарності, наступності, науковості, системності, фундаментальності. Перспективи подальшого дослідження автор вбачає у розробці методичних шляхів формування системи знань учнів із біології, ґрунтуючись на виділених принципах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/2197
ISSN: 2309-9763
Розташовується у зібраннях:Кафедра зоології та методики навчання біології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Komarova.docx30,87 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.