Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1886
Назва: Вегетативна регуляція при виконанні легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції
Автори: Марчик, Валентина Іванівна
Ключові слова: спринтерський біг
симпатичний відділ ВНС
парасимпатичний відділ ВНС
швидкісна діяльність
швидкісна витривалість
студенти
Дата публікації: 2012
Видавець: Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет"
Бібліографічний опис: Марчик В. І. Вегетативна регуляція при виконанні легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції / В. І. Марчик // Легка атлетика у навчальному процесі учнівської та студентської молоді : Всеукр. наук.-метод. конф. (Кривий Ріг, 16 травня 2012 р.) : матеріали. - Кривий Ріг, 2012. - С. 117-123.
Короткий огляд (реферат): В роботі досліджували зв’язок між показниками вегетативної нервової системи і результатами легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції в першокурсниць (29 осіб). Виявлено, що показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 60 м, при якому здійснюється швидкісна діяльність, в більшості досліджуваних є в межах норми: симпатичний відділ ВНС складає 80%, парасимпатичний - 90%. Показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 400 м, при якому здійснюється діяльність на швидкісну витривалість, в нормі симпатичний відділ ВНС складає 28% і парасимпатичний відділ ВНС - 85%. Порівняння показників відділів ВНС при виконанні бігу на різні дистанції показує готовність першокурсників виконувати швидкісну роботу і їх непідготовленість при виконанні роботи, що характеризується швидкісною витривалістю. Розгляд тестування спринтерського бігу першокурсниць на 60 м і 400 м вказує на їх низькій рівень фізичної підготовленості. Використовуючи легкоатлетичні вправи з бігу на короткі дистанції можна досягти підвищення результатів тестування і, головне, адаптації вегетативної нервової системи при виконанні роботи на швидкість і швидкісну витривалість.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1886
Розташовується у зібраннях:Кафедра фізичної культури та методики її викладання (навчально-методичні матеріали)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Марчик Легка атлетика.docx38,06 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.