Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1730
Назва: Еволюція ідеї справедливої війни в контексті теорії вічного миру (соціально-філософський аналіз)
Автори: Панафідін, Ігор Олексійович
Ключові слова: справедлива війна
вічний мир
теорія суспільного договору
космополітизм
перемир'я
моральне обмеження війни
правовий пацифізм
права людини
Кант
Гофмайстр
Клаузевіц
Дата публікації: 2014
Бібліографічний опис: Панафідін І. О. Еволюція ідеї справедливої війни в контексті теорії вічного миру (соціально-філософський аналіз) : дис. на здобуття наук. ступеня канд. філос. наук: 09.00.03 / Ігор Олексійович Панафідін. - Дніпропетровськ, 2014. - 200 с.
Короткий огляд (реферат): У дисертації досліджується проблема трансформації традиційного змісту ідеї справедливої війни під впливом кантівської теорії вічного миру. Доведено, що акцентування на морально-етичній експлікації справедливості призводить не тільки до спроб морального обмеження війни, але й до її морального виправдання, а класичне розуміння війни як продовження політики іншими засобами – до легітимізації війни і можливості досягти лише перемир’я. Обгрунтовано новий зміст ідеї справедливої війни за рахунок актуалізації юридичного тлумачення справедливості, заснованого на принципах рівності та неупередженості, й антиінструменталістського підходу до розуміння війни як безсилля політики. Еволюція ідеї справедливої війни у напрямку законної війни в рамках міжнародного права пов’язана з проголошенням пріоритетності прав людини перед інтересами національної держави.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1730
Розташовується у зібраннях:ДисертаціїУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.