Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/0564/1321
Назва: Сучасна економіка. Погляд з позицій теорії складних систем і комп’ютерного моделювання
Автори: Соловйов, Володимир Миколайович
Соловйова, Вікторія Володимирівна
Кучеренко, С. А.
Ключові слова: складні системи
комп’ютерне моделювання
методи прогнозування соціально-економічних процесів
Дата публікації: 2003
Видавництво: ДНУ
Бібліографічний опис: Соловйов В. М. Сучасна економіка. Погляд з позицій теорії складних систем і комп’ютерного моделювання / В. М. Соловйов, В. В. Соловйова, С. А. Кучеренко // Економіка: проблеми теорії і практики : зб. наук. праць. – Дніпропетровськ : ДНУ, 2003. – Вип. 168. – С. 176-181.
Короткий огляд (реферат): Наукові дослідження стають ефективними тоді, коли природу подій чи явищ можна розглядати з єдиних позицій, виробити універсальний підхід до них, сформувати загальні закономірності. Більшість сучасних фундаментальних наукових проблем і високих технологій тісно пов’язані з явищами, які лежать на границях різних рівнів організації. Природничі та деякі з гуманітарних наук (економіка, соціологія, психологія) розробили концепції і методи для кожного із ієрархічних рівнів, але не володіють універсальними підходами для опису того, що відбувається між цими рівнями ієрархії. Неспівпадання ієрархічних рівнів різних наук - одна із головних перешкод для розвитку дійсної міждисциплінарності (синтеза різних наук) і побудови цілісної картини світу. Виникає проблема форму­вання нового світогляду і нової мови. Теорія складних систем — це одна із вдалих спроб побудови такого синтезу на основі універсальних підходів і нової методології. В російськомовній літературі частіше зустрічається термін “синергетика”, який, на наш погляд, означує більш вузьку теорію самоорганізації в системах різної природи. Мета роботи - привернути увагу до нових можливостей, що вини­кають при розв’язанні деяких задач, виходячи з уявлень нової науки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1321
ISBN: 966-7191-65-6
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформатики та прикладної математики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Соловйов_Соловйова_Кучеренко.pdfСтаття10,49 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.