Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1064
Назва: Професійна підготовка майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін засобами комп’ютерного моделювання
Автори: Теплицький, Олександр Ілліч
Соловйов, Володимир Миколайович
Ключові слова: природничо-математичні спеціальності
комп'ютерне моделювання
моделювання
професійна підготовка майбутніх учителів
ІКТ
педагогічні умови
об’єктно-орієнтоване моделювання
дослідницька компетентність
Дата публікації: 2013
Видавець: Видавничий відділ КМІ
Бібліографічний опис: Теплицький О. І. Професійна підготовка майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін засобами комп’ютерного моделювання / О. І. Теплицький, В. М. Соловйов // Теорія та методика навчання фундаментальних дисциплін у вищій школі : збірник наукових праць. Випуск VIII. – Кривий Ріг : Видавничий відділ КМІ, 2013. – С. 185-195.
Короткий огляд (реферат): Результати теоретичного дослідження і педагогічного експерименту дозволили зробити такі основні висновки. 1. Уведення в процес професійної підготовки учителів природничо-математичних дисциплін об’єктно-орієнтованого моделювання створює умови для: – фундаменталізації навчання: об’єктно-орієнтоване моделювання є інтегруючим елементом навчання природничо-математичних дисциплін, що відображає спільну для них технологію досліджень – моделювання; – посилення міжпредметних зв’язків природничо-математичних дисциплін: моделі відповідних предметних галузей безпосередньо відображаються в змісті навчання об’єктно-орієнтованого моделювання; – реалізації технологій соціального конструктивізму в навчанні: в процесі навчання об’єктно-орієнтованого моделювання цілеспрямовано формуються навички організації та проведення індивідуальних та колективних навчальних досліджень; – інтеграції різних технологій програмування: володіння засобами об’єктно-орієнтованого моделювання допомагає об’єднати технології об’єктно-орієнтованого, подієорієнтованого та візуального програмування в єдиному середовищі. 2. Впровадження спецкурсу «Об’єктно-орієнтоване моделювання» впливає на методику навчання природничо-математичних дисциплін на всіх її рівнях: – на рівні цілей навчання – з’являється мета навчання природничо-математичних дисциплін як моделей інформаційних процесів та об’єктів оточуючого світу; – на рівні змісту навчання – створюються умови для фундаменталізації навчання, посилення міжпредметних зв’язків та інтеграції різних технологій навчання; – на рівні методів навчання – вимагає широкого застосування соціально-конструктивістського підходу в навчанні; – на рівні засобів навчання – виникає необхідність застосування середовищ об’єктно-орієнтованого моделювання (насамперед, VPython, Sage, Squeak та Alice), систем підтримки навчання (насамперед, Moodle) та засобів Web 2.0 (насамперед, логосфери, Wiki та хмар сервісів); – на рівні форм організації навчання – створює умови для реалізації комбінованого навчання, навчання в малих групах, парного та групового програмування, в тому числі – у Web-середовищах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1064
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформатики та прикладної математики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ТеплицкийСоловьев.pdfСтаття448,17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.