Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1035
Назва: Теорія складних систем як основа міждисциплінарних досліджень
Автори: Соловйов, Володимир Миколайович
Соловйова, Вікторія Володимирівна
Ключові слова: міждисциплінарність
синергетика
теорія складних систем
теорія складності
коефіцієнт кластеризації
емерджентні процеси
розподіл з важкими хвостами
самоорганізована критичність
катастрофа
нейрокомп’ютинг
нейромережі
генетичні алгоритми
аналіз часових рядів
методи хаотичної динаміки
стилі мислення
Дата публікації: 2003
Видавництво: Видавничий відділ НМетАУ
Бібліографічний опис: Соловйов В. М. Теорія складних систем як основа міждисциплінарних досліджень / В. М. Соловйов, В. В. Соловйова // Теорія та методика навчання фундаментальних дисциплін у вищій технічній школі : збірник наукових праць. – Кривий Ріг : Видавничий відділ НМетАУ, 2003. – С. 152-160.
Короткий огляд (реферат): Наукові дослідження стають ефективними тоді, коли природу подій чи явищ можна розглядати з єдиних позицій, виробити універсальний підхід до них, сформувати загальні закономірності. Більшість сучасних фундаментальних наукових проблем і високих технологій тісно пов’язані з явищами, які лежать на границях різних рівнів організації. Природничі та деякі з гуманітарних наук (економіка, соціологія, психологія) розробили концепції і методи для кожного із ієрархічних рівнів, але не володіють універсальними підходами для опису того, що відбувається між цими рівнями ієрархії. Неспівпадання ієрархічних рівнів різних наук – одна із головних перешкод для розвитку дійсної міждисциплінарності (синтезу різних наук) і побудови цілісної картини світу. Виникає проблема формування нового світогляду і нової мови. Теорія складних систем – це одна із вдалих спроб побудови такого синтезу на основі універсальних підходів і нової методології. В російськомовній літературі частіше зустрічається термін “синергетика”, який, на наш погляд, означує більш вузьку теорію самоорганізації в системах різної природи. Мета роботи – привернути увагу до нових можливостей, що виникають при розв’язанні деяких задач, виходячи з уявлень нової науки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1035
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформатики та прикладної математики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Соловйов_Соловйова.pdfСтаття221,52 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.