Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/3280
Назва: Уткина С. В. Методика формирования геометрических понятий в восьмилетней школе с использованием элементов системного подхода : автореф. дисс. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Светлана Васильевна Уткина ; НИИ содержания и методов обучения АПН СССР. – Москва, 1981. – 20 с.
Автори: Уткіна, Світлана Василівна
Ключові слова: геометрія
основна школа
системний підхід
Дата публікації: 1981
Короткий огляд (реферат): Основні результати проведеного С. В. Уткіною дослідження 1. Теоретично обґрунтовано доцільність і можливість використання системного підходу як методичного засобу навчання геометричним поняттям. 2. Розроблена типологія понять курсу геометрії основної школи з опорою на їх структурне представлення і на цій основі встановлено методичні передумови використання системного підходу при формуванні геометричних понять у 5-9-му класах. 3. Розроблена система пізнавальних вправ, яка створює в учнів 5-6 класів передумови до практичного застосування системного підходу при вивченні планіметрії. 4. Розроблена методика застосування системного підходу як методичного засобу при формуванні геометричних понять в 7-9 класах. 5. Показано, застосування системного підходу у навчанні геометрії дозволяє зменшити кількість понять, що вводяться як принципово нові для учнів; виявити і використати в навчанні внутріпредметні зв’язки курсу геометрії основної школи і на цій основі раціонально організувати повторення; напрацювавши системний погляд на геометричні поняття, навчати учнів певному стандарту міркувань і тим самим підвищувати їх логічну культуру, активізувати пізнавальну активність учнів. Перспективність результатів дослідження визначається можливостями використання отриманих рекомендацій при розробці методики навчання доведенням теорем і розв’язування задач в курсі геометрії основної школи, при розробці методики навчання окремих тем і при організації узагальнючого повторення в курсі геометрії основної школи. Основним висновком з проведеного дослідження є твердження про доцільність і можливість застосування у шкільній практиці системного підходу як методичного засобу навчання, який дозволяє а) формувати в учнів системні уявлення про геометричні поняття; б) розвивати здатність до перенесення знань та умінь, що формуються; в) підвищувати якість і глибину знань і тим самим сприяти їх загальній математичній освіті.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/3280
Розташовується у зібраннях:Кафедра математики та методики її навчання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Автореферат_дисертації_Уткіної_Світлани_Василівни.pdf3,52 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.