Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/213
Назва: Становлення ґендерної ідентичності хлопців у неповній сім’ї
Автори: Великодна, Мар’яна Сергіївна
Ключові слова: ґендер
ґендерна ідентичність
чоловічність
маскулінність
неповна сім’я
Дата публікації: 25-бер-2013
Бібліографічний опис: Боровцова М. С. Становлення ґендерної ідентичності хлопців у неповній сім’ї : дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / М. С. Боровцова ; Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського. - Сімферополь, 2013. - 234 с.
Короткий огляд (реферат): Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.01 – загальна психологія, історія психології. – Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара МОНмолодьспорту України, Дніпропетровськ, 2013. У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування та емпіричне вивчення особливостей становлення ґендерної ідентичності хлопців у неповній сім’ї. Визначено теоретико-методологічні підходи до вивчення ґендерної ідентичності, уточнено її зміст та зв’язок із ґендером особистості, здійснено аналіз типологій ґендерної ідентичності, з’ясовано основні детермінанти, хід та новоутворення становлення ґендерної ідентичності особистості в онтогенезі, розкрито особливості становлення ґендерної ідентичності чоловіка, визначено можливості та обмеження неповної сім’ї як агента становлення ґендерної ідентичності хлопця. Розроблено діагностичний комплекс, що уможливив дослідження особливостей ґендерної ідентичності хлопців та її становлення на трьох рівнях функціонування: глибинному, когнітивному та поведінковому. Зокрема, запропоновано бланк для вивчення глибинного компонента ґендерної ідентичності особистості методом аналізу серії психомалюнків: «Я», «Чоловік» та «Жінка». Внаслідок проведеного емпіричного дослідження встановлено особливості ґендерної ідентичності хлопців молодшого шкільного, підліткового та юнацького віку, що зростають у неповній сім’ї, а також особливості становлення когнітивного, поведінкового та глибинного компонента ґендерної ідентичності хлопців з неповних сімей і її структури.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.krpd.edu.ua/handle/0564/213
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
dis.pdfтекст дисертації1,18 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити
aref.pdfавтореферат дисертації237,34 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.