Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1158
Назва: Мережні міри складності соціально-економічних систем
Автори: Соловйов, Володимир Миколайович
Ключові слова: теорія самоорганізації
синергетика
складні мережі
міри складності
часові ряди
фондовий ринок
криза
Дата публікації: 2015
Видавець: Видавництво ЧНУ ім. Б. Хмельницького
Бібліографічний опис: Соловйов В. М. Мережні міри складності соціально-економічних систем / В. М. Соловйов // Вісник Черкаського університету : наук. журн. № 38 (371) Серія Прикладна математика. Інформатика / МОН України, ЧНУ ім. Б. Хмельницького. – Черкаси : Видавництво ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2015. – С. 67-79.
Короткий огляд (реферат): З позицій міждисциплінарних теорій самоорганізації та синергетики проаналізовано сучасні підходи до моделювання соціально-економічних систем. Показано, що мережна парадигма складності є тим підґрунтям, на якому можна будувати прогностичні моделі складних систем. Розглянуто три підходи для перетворення часового ряду або сукупності часових рядів у мережу: рекурентний, кореляційний та метод графу видимості. Для отриманих мереж розраховані динамічні спектральні і топологічні міри складності. На прикладі щоденних значень фондового індексу S&P 500 за період 1984-2016рр. показано, що більшість з розрахованих мір складності поводять себе характерним чином у періоди часу, що характеризують різні фази поведінки і стани фондового ринку. Цей факт пропонується використовувати для моніторингу та прогнозування критичних та кризових явищ у складних соціально-економічних системах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elibrary.kdpu.edu.ua/handle/0564/1158
ISSN: 2076-5886
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформатики та прикладної математики

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
67_79-1.pdfСтаття963,08 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.